Nuorisovaltuusto, kokous 14.11.2019

Pöytäkirja on tarkastettu

§ 224 Tiedoksi merkittävät asiat

Valmistelija

  • Anni Halminen, anni.halminen@pori.fi

Perustelut

Nuorisovaltuusto kuulee seuraavat alustuspuheenvuorot:

- kaupunginhallituksen edustaja Raisa Ranta

- nuorisotyöntekijä Riikka Kataja

- lautakuntaedustajat

- työryhmäedustajat

- terveiset alueparlamenteista

- terveiset muista tapahtumista

Käsitellään myös muut ilmoitusasiat.

Ehdotus

Esittelijä

  • Raisa Ranta, raisa.ranta@pori.fi
  • Riikka Kataja, riikka.kataja@pori.fi
  • Mea Vähä-Jaakkola, mea.vaha-jaakkola@pori.fi
  • Anni Halminen, anni.halminen@pori.fi
  • Kia Tarvainen, kia.tarvainen@pori.fi
  • Rasmus Lindfors, rasmus.lindfors@pori.fi
  • Topias Salminen, topias.salminen@pori.fi
  • Robert Poussa, robert.poussa@pori.fi
  • Matti Sjöholm, matti.sjoholm@pori.fi
  • Noora Nykänen

Merkitään tiedoksi.

Päätös

Merkittiin tiedoksi. 

Valittiin Nuokkakarhun Instagram-liveen nuvan edustajiksi Anni Halminen ja Kalle Käkelä. 

 

 


Muutoksenhaku

Päätöksestä ei kuntalain 136 §:n perusteella saa tehdä oikaisuvaatimusta tai kunnallisvalitusta.