Nuorisovaltuusto, kokous 2.5.2019

Pöytäkirja on tarkastamaton

§ 65 Nuvan toimikunnat ja työryhmät

Valmistelija

  • Anni Halminen, anni.halminen@pori.fi

Perustelut

Käydään läpi toimikuntien terveiset. 

- nuvailtatoimikunta

- SuomiAreena-toimikunta

- valokuvakilpailutoimikunta

- Amazing Race -toimikunta

- luokkaretkiavustuskilpailutoimikunta

- kansainvälisyystoimikunta

- tiedotustiimi

Ehdotus

Esittelijä

  • Ann-Nina Heikkilä, ann-nina.heikkila@pori.fi
  • Mea Vähä-Jaakkola, mea.vaha-jaakkola@pori.fi
  • Kia Tarvainen, kia.tarvainen@pori.fi
  • Sofia Rantanen, sofia.rantanen@pori.fi
  • Antti Knuuttila, antti.knuuttila@pori.fi
  • Vertti Linho, vertti.linho@pori.fi

Toimikuntien puheenjohtajat esittelevät toimikuntien tilanteet.

Päätös

Käytiin läpi toimikuntien ja työryhmien terveiset.

 

Liitettiin Selina Grönberg Amazing Race Pori -toimikuntaan.

 

Myönnettiin kansainvälisyystoimikunnalle kansainvälisyysbudjetista 25 euroa kesätervehdyksiin (postikortit -ja merkit).