Nuorisovaltuusto, kokous 28.3.2019

Pöytäkirja on tarkastettu

§ 28 Nuvan toimikunnat ja työryhmät

Valmistelija

  • Anni Halminen, anni.halminen@pori.fi

Perustelut

Käydään läpi toimikuntien terveiset. 

- nuvailtatoimikunta

- SuomiAreena-toimikunta

- valokuvakilpailutoimikunta

- Amazing Race -toimikunta

- luokkaretkiavustuskilpailutoimikunta

- kansainvälisyystoimikunta

- tiedotustiimi

Ehdotus

Esittelijä

  • Mea Vähä-Jaakkola, mea.vaha-jaakkola@pori.fi
  • Kia Tarvainen, kia.tarvainen@pori.fi
  • Vertti Linho, vertti.linho@pori.fi
  • Ann-Nina Heikkilä, ann-nina.heikkila@pori.fi
  • Sofia Rantanen, sofia.rantanen@pori.fi
  • Antti Knuuttila, antti.knuuttila@pori.fi

Toimikuntien puheenjohtajat esittelevät toimikuntien tilanteet.

Päätös

Käytiin läpi toimikuntien terveiset.