§ 13 Hankinta, pakaste- ja jääkaappi sekä 2kpl tasovaunuja.

Lataa 

PRIDno-2025-2002

Päätöspäivämäärä

1.4.2025

Päätöksen tekijä

Porin palveluliikelaitoksen johtaja

Päätöksen peruste

Palveluliikelaitoksen toimintasäännön §3 määrittelee liikelaitoksen johtajan tehtävät. Johtaja päättää johtokunnan hyväksymien yleisten perusteiden mukaisesti tavarahankinnoista 100 000€ saakka.

 

 

Kuvaus

Porin Palveluliikelaitos uusii vuosittain useita pakaste- ja jääkaappeja, jotka todetaan kannattamattomaksi korjata. pakaste- ja jääkaappeja on hyvä olla aina muutama varastolla valmiina, jotta toiminta ei häiriydy. Tasovaunuja on käytössä satoja ja myös niitä uusitaan aina tarpeen mukaan. Electrolux Professional Oy on tarjonnut hyvällä alennusprosentilla hetken käytössä olleita laitteita ja Palveluliikelaitos pyysi tarjouksen yhdestä pakastekaapista, yhdestä jääkaapista ja kahdesta tasovaunusta.

Päätös

Päätän, että hankitaan Pakaste- ja jääkaappi sekä 2kpl tasovaunuja Electrolux Professional Oy:ltä saadun tarjouksen mukaisesti.

Hinta: 2960€ (alv 0%)

Allekirjoitus

Jani Sundell, johtaja Porin Palveluliikelaitos

Organisaatiotieto

Porin palveluliikelaitos